Çağrı Merkezi / (0262) 643 81 82

Bize Yazın / info@gebzetabela.gen.tr

Dijital Baskı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Dijital Baskı / Dijital Baskı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Dijital Baskı Hizmetleri

Dijital baskı reklam sektöründe hızlı, ucuz ve kolay ulaşılabilir araçlarından biridir. Bilgisayar ile tasarımı yapılan resim veya grafiklerin farklı zeminler üzerinde dijital baskı için üretilen cihazlar ile baskı işleminin gerçekleştiği hizmete dijital baskı hizmetleri denir.   

Dijital Baskı Hizmetleri Nerelerde Kullanılır?

Kurum ya da kuruluşların tanıtımlarını yapmak için tercih ettikleri dijital baskı farklı zeminler üzerine basılır. Kuşe kâğıt üzerinde yapılan bu baskılar bu sektörün en önde gelen zeminleri olmasının yanı sıra tekstil sektöründe kullanılan kumaşların, farklı resim ve desenler ile görselleştirilmesinde dijital baskının etkisi büyüktür. Son dönemlerde kumaş üzerine dijital baskı uygulaması tekstil sektörünün büyük oranla hız kazanmasına çok büyük etkisi olmuştur.

Farklı zeminler üzerine uygulanan dijital baskı teknolojisi, bina giydirme işlemleri ya da geniş alanlarda baskıların oluşmasında da kullanılmaktadır. Bu baskı için kullanılan baskı makineleri, kullandıkları teknoloji ya da işlem mekanizmalarına göre farklı sınıflar ayrılmaktadır. Baskı makinelerinin teknolojik temelleri de birbirinden farklıdır. İndiğo e-Prina teknolojisi, lazerli yazıcıları, elektro statik teknolojisi, ine et teknolojisi bu teknolojilerden sadece bir kaçıdır.

Dijital baskını Avantajları Nelerdir?


Dijital baskının en büyük avantajı hızlı olmasıdır. Bu baskının hızı neredeyse baskı makinelerinin bilgisayardan aldıkları resim ya da grafiklerin direkt olarak işleyebilme özelliğine sahiptir. Dijital baskının bir diğer avantajı ise kalite ve çözünürlük konusudur. Diğer sistemlere göre kalite ve çözünürlüğü çok daha fazla yüksektir. Aynı zamanda fotoğraf ve grafiklerin seri ve daha ucuz bir şekilde çoğaltılmasını sağlamaktadır.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...