Çağrı Merkezi / (0262) 643 81 82

Bize Yazın / info@gebzetabela.gen.tr

Işıklı Tabela Nedir, Neden Önemlidir?

Anasayfa / Blog / Işıklı Tabela Nedir, Neden Önemlidir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Işıklı tabela, içerisinde çeşitli ışıklandırma sistemlerinin kullanıldığı tabela çeşitlerine verilen genel bir isimdir. Birçok çeşit tabela türü ile bir arada kullanılabilen bu tabelalar dikkat çekici ve görünür olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilir.

Işıklı tabelalar içerisinde çoğunlukla floresan kullanılmaktadır. Işık yoğunluğunun fazla olması yanı sıra yaydığı ışık gücünde dalga olmaması sebebi ile de kaliteli ve uzun ömürlüdür. Floresan lambaların elektrik tüketiminin az olması da bu tabelaların en büyük maddi faydalarından biridir.

Işıklı tabelaların firmaların ihtiyacı olan her türlü boyut, tarz ve şekilde tasarımı yapılabilmektedir. İyi bir şekilde tasarımı yapılmış tabela firmanın tanınması, potansiyel müşterileri kendine çekmesi açısından firmaya pek çok fayda sağlayacaktır. Bir kere verilecek bir ücret karşılığında hazırlanan tabelalar eğer kaliteli üretilmiş ve iyi bakımları iyi yapılır ise çok uzun süreli firmalar için durmaksızın çalışacaklardır.

Işıklı Tabelalar Hazırlanırken Neye Dikkat Edilmelidir

Işıklı tabelalar her türlü malzemeden üretilebilir. Kullanılan malzemeler arasında alüminyum, pleksi, polikarbon gibi çok çeşitli malzemeler bulunur.

Işıklı tabela hazırlanmasında üç noktaya dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan birincisi tasarım sürecidir. Işıklı tabelanın hazırlanmasından önce tasarımı süreci çok önemlidir. Çünkü günümüzde çevremizde pek çok tabela bulunmaktadır. Farklılıklar tabelayı dikkat çekici ve görünür yapar.

İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise üretim sürecidir. Bu süreçte tabelaların kaliteli malzemelerden üretilmesine dikkat edilmelidir. Çünkü sürekli dış şartlara maruz kalacak bu ürün, kalitesiz malzemelerden yapılırsa aşınma ve hasar alma gibi istenmeyen durumlara maruz kalır. Kalitesiz bir tabela sürekli bakım isteyecek veya istenilenden daha kısa süre dayanacaktır.

Işıklı tabelalarda en son ve diğer dikkat edilmesi gereken nokta montaj kısmıdır. Kötü yapılmış montaj veya elektrik sistemi kötü görünümlü bir tabela ortaya çıkacak bu da sizin profesyonel görüntünüze zarar verecektir.

Tabela Hizmetlerinde Size Özel Çözümler

İstanbul gibi büyük şehirlerde reklam farkındalık için çok önemlidir. Bu açıdan ışıklı tabela, en iyi dikkat çekici reklam aracıdır. Özellikle çok fazla işyerinin yer aldığı sanayi merkezlerinde daha da önem kazanmaktadır.

Bu açıdan sanayinin en yoğun olduğu İstanbul Dilovası tabela hizmetleri firmalar için daha da önemlidir. Gebze kurumsal tabela hizmetleri sayesinde birçok firma profesyonel ve kurumsal bir görünüm kazanmıştır.

İş Güvenliği Uyarı Levhaları Çeşitleri Nelerdir?
  • Yasaklayıcı levhalar.
  • Emredici levhalar.
  • Yangın levhaları
  • Genel maksatlı levhalar.
  • Uyarıcı levhalar.
  • Acil çıkış levha çeşitleridir.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...