Çağrı Merkezi / (0262) 643 81 82

Bize Yazın / info@gebzetabela.gen.tr

İSG Levhaları

Anasayfa / Haber ve Duyurular / İSG Levhaları
Sevdiklerinizle Paylaşın

İş Sağlığı ve Güvenliği Uyarı Levhaları, 'nın ne anlama geldiğinin bilinmesi sağlıklı bir çalışma açısından önemlidir. Bu işaret ve levhalar her yerde aynı anlama gelecek ortak bir dil gibidir. Bu sayede dışarıdan biri dahi gelse kolaylıkla uyarıları algılayabilecektir.

Dikdörtgen veya kare biçiminde, kırmızı zemin üzerine beyaz piktogram (kırmızı kısımlar işaret alanının en az % 50′sini kapsayan levhalar yangınla mücadele işaretleri.

Dikdörtgen veya kare biçiminde, yeşil zemin üzerine beyaz piktogram (yeşil kısımlar işaret alanının en az % 50′sini kapsayan levhalar acil çıkış ve ilk yardım işaretleri.


organize_is_guvenligi_uyari_levhalari-1

Daire şeklinde, beyaz zemin üzerine siyah piktogram, kırmızı çerçeve ve diyagonal çizgi (kırmızı kısımlar işaret alanının en az % 35′ini kapsayan levhalar yasaklayıcı işaretlerdir.

Daire biçiminde, mavi zemin üzerine beyaz piktogram (mavi kısımlar işaret alanının en az % 50′sini kapsayan levhalar emredici işaretlerdir.

organize_is_guvenligi_uyari_levhalari-2

Üçgen şeklinde, sarı zemin üzerine siyah piktogram, siyah çerçeve (sarı kısımlar işaret alanının en az % 50′sini kapsayan levhalar uyarı işaretleridir.

İş Güvenliği Malzemeleri standartlara uygun olmalı, aşağıdaki görselde İSG için standartlara uygun KKD (kişisel koruyucu donanımlar) belirtilmiştir.


organize-is-guvenligi_malzemeleri-kkd

Aşağıdaki grafik tehlikeli kimyasalların nasıl depolanacakları hakkında bilgi verir.

organize_is_guvenligi_uyari_levhalari-3

Etiket; isg levhaları, iş sağlı güvenliği levhaları, uyarı levhaları, ikaz levhaları, uyarı ikaz levhaları, güvenlik levhaları, önlem levhaları, gebze iş sağlığı güvenliği levhaları

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...