Çağrı Merkezi / (0262) 643 81 82

Bize Yazın / info@gebzetabela.gen.tr

İlgi Çekici Tabelalar

Anasayfa / Blog / İlgi Çekici Tabelalar
Sevdiklerinizle Paylaşın


İlgi Çekici Tabela Yapmak Tüm işler gibi tabela hazırlamanın da en zor yanı tabela tasarımı yapmaktır. Hiç görülmemiş ve aynı zamanda da ilgi çeken tabela hazırlamak sanıldığından da zor bir işlemdir. Firmalar, genelde bir mesajı müşterilerine basit aynı zamanda da dikkat çekici tabelalar isterler. Bu durumda da tabela tasarımı yapacak olan kişiler, basit bir mesajı müşterilere son derece etkileyici bir şekilde vermek zorundadır.


Bir tabela içerdiği mesajı görsel ve akılda kalıcı olarak basit bir şekilde vermek zorundadırlar. Tabelalar basit, etkileyici, akılda kalıcı ve görsel olarak hem sade hem de göz alıcı bir şekilde tasarlanmalıdır. Tüm bu detaylara uygun tabela hazırlamak ise elbette zor bir işlemdir, fakat tabela hazırlamak için uygun tekniği bilmek ve bu teknikler, bilgiler doğrultusunda ilerleyerek tabela hazırlamak çokta zor olmayacaktır.


Doğru Stiller İle Tabela Nasıl Hazırlanır?


Burada en basit ve en dikkat çekici bir tabela hazırlamamın ilk şartı; markaya ve firmaya en uygun tabela fon stilini seçmek piyasada tabelalar üzerinde kullanımı yapılan fontların okunması müşteriler için çok zor olabiliyor. Bunun için uzaktan okunması en kolay olan heltica, fatura ya da antique olive gibi fonları tercih etmek, tabelanın okunmasına yardımcı olabilecek en iyi seçimler arasındadır. Seçimi yapılacak bu fonlar, müşteriye aksedilmek istenen reklamın ana mesajını yansıtmak için kullanımı yapılmalıdır. Old englis ve engaraved tarzı fonların uzak mesafeden okunması imkansızdır. Bu nedenle bu gibi fonlar asla ayak üstü geçilecek mekanlarda değil de konferans, toplantı odaları ve dükkan gibi mekanlarda kullanmak için uygun olacaktır. Böylece çok vakit harcanan mekanlarda müşteriler, mesajı daha kolay alarak absorbe edebilirler.


Reklamın kullanılacağı sektörün verdiği hizmet ve işlev tabelaya mutlaka yansıtılarak, amaç müşteriye gösterilmelidir. Sektör farkını yansıtan en önemli fon detayı ise, örneğin; brush veya commercial script tarzı fonlar çiçekçilerde ve güzellik salonları gibi sektörlerde kullanımı yapılması uygunken bir oto tamircisi ya da lastikçiler için hiç uygun bir fon tarzı olmayacaktır. Bu şekilde yapılan tabelalar sektörün müşteriye yanlış aksettirilmesine neden olur.


İlgi Çekici Tabelalar İçin Grafik Kullanımı

Tabela için logolar ve clip artlar, kenar çizğileri ya da desenleri müşteri dikkatini çekmek için önemli detaylar arasında yer alır. Fakat kesinlikle asıl verilmek istenen mesajın önüne geçilmemesi gerekir. Sektör müşterisi, logolara ve clip artlara dikkatini verip asıl mesajı anlamazsa tabelanın amacı yok olur.

Gebze Tabela olaarak ışıklı tabela veya ışıksız tabelada doğru çözümün adresiyiz. Detaylı bilgi ve siparişleriniz için hemen iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçiniz.Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...